Święto Wojska Polskiego

Date: Sierpień 14, 2019- Posted in Aktualności- Comment(s): 0

W dniu 14.08.2019 r. w Filii w Ełku 1. Wojskowego Szpitala Wojskowego z Polikliniką SPZOZ przeprowadzono uroczysty apel z okazji przypadającego w dnu 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego, który przypada w rocznicę tzw. Cudu nad Wisłą z roku 1920, kiedy to wojsko polskie odparło agresję wojsk rosyjskich i uchroniło Europę od nawały bolszewizmu.

Komendant Filii Szpital płk Tomasz Graf podziękował za sumienną służbę i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych. Całej kadrze i personelowi cywilnemu szpitala życzył również dalszych sukcesów w służbie i pracy oraz w życiu osobistym. Z tej okazji dwóch żołnierzy zawodowych wyróżniono awansami na wyższe stopnie wojskowe, a pozostałych żołnierzy oraz pracowników wyróżniono listami gratulacyjnymi oraz urlopami nagrodowymi.

Tego dnia pożegnano również płk Tomasza GRAF, dotychczasowego Komendanta Filii w Ełku 1. Wojskowego Szpitala Wojskowego z Polikliniką SPZOZ, który dowodził filią szpitala w Ełku od lutego 2018 roku.

Płk Tomasz GRAF decyzją Ministra Obrony narodowej został skierowany do pełnienia dalszej zawodowej służby wojskowej w innej jednostce wojskowej. Do pełnienia obowiązków Komendanta Filii w Ełku 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ wyznaczony został ppłk Michał WAWRESZUK.

D61_1453 D61_1459 D61_1532

Leave a comment

required