KOMENDANT FILII

Data wpisu: Październik 7, 2019

W dniu 07.10.2019 r. obowiązki Komendanta Filii Szpitala w Ełku 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie objął płk mgr inż. Mariusz PASIEKA.

Pasieka płk Mariusz

INFORMACJA

Data wpisu: Wrzesień 12, 2019

informacjaelk

Zajęcia ze szkolenia strzeleckiego

Data wpisu: Wrzesień 10, 2019

1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – filia w Ełku oprócz realizacji zadań związanych z świadczeniem usług zdrowotnych wykonuje także zadania związane z obronnością.

Żołnierze pełniący służbę w Szpitalu systematycznie doskonalą swoje umiejętności realizując zadania ze szkolenia ogólno wojskowego i specjalistycznego.

W dniu 10 września 2019 r. na strzelnicy Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Bemowie Piskim przeprowadzone zostały zajęcia ze szkolenia strzeleckiego. Uzyskane wyniki świadczą o wysokiej formie i umiejętnościach żołnierzy zawodowych Szpitala.

image000000

Święto Wojska Polskiego

Data wpisu: Sierpień 14, 2019

W dniu 14.08.2019 r. w Filii w Ełku 1. Wojskowego Szpitala Wojskowego z Polikliniką SPZOZ przeprowadzono uroczysty apel z okazji przypadającego w dnu 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego, który przypada w rocznicę tzw. Cudu nad Wisłą z roku 1920, kiedy to wojsko polskie odparło agresję wojsk rosyjskich i uchroniło Europę od nawały bolszewizmu.

Komendant Filii Szpital płk Tomasz Graf podziękował za sumienną służbę i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych. Całej kadrze i personelowi cywilnemu szpitala życzył również dalszych sukcesów w służbie i pracy oraz w życiu osobistym. Z tej okazji dwóch żołnierzy zawodowych wyróżniono awansami na wyższe stopnie wojskowe, a pozostałych żołnierzy oraz pracowników wyróżniono listami gratulacyjnymi oraz urlopami nagrodowymi.

Tego dnia pożegnano również płk Tomasza GRAF, dotychczasowego Komendanta Filii w Ełku 1. Wojskowego Szpitala Wojskowego z Polikliniką SPZOZ, który dowodził filią szpitala w Ełku od lutego 2018 roku.

Płk Tomasz GRAF decyzją Ministra Obrony narodowej został skierowany do pełnienia dalszej zawodowej służby wojskowej w innej jednostce wojskowej. Do pełnienia obowiązków Komendanta Filii w Ełku 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ wyznaczony został ppłk Michał WAWRESZUK.

D61_1453 D61_1459 D61_1532

Obchody Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej

Data wpisu: Maj 16, 2019

W dniu 16 maja w Szpitalu odbyła się uroczystość z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej. Uroczystość ta objęta była patronatem DWSZdr Pani Dyrektor dr Aurelii Ostrowskiej.
Na uroczystość przybili zaproszeni goście: Senator RP Pani Małgorzata Kopiczko, Prezydent miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz, Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia Pani dr Aurelia Ostrowska, przedstawiciel kancelarii Posła na Sejm RP Wojciecha Kossakowskiego Pani Justyna Kosińska oraz przedstawiciele instytucji i placówek współpracujących ze Szpitalem.
Wśród życzeń składanych pielęgniarkom i położnym nie zabrakło słów uznania za trud i poświęcenie  w wykonywaniu trudnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz drugiego człowieka. Podkreślono również jak ważną funkcję pielęgniarki pełnią w strukturze Szpitala. Życzono również aby nigdy nie zabrakło im satysfakcji z wykonywanej pracy, życzliwości pacjentów oraz dobrej współpracy w zespołach terapeutycznych.

DSC00018

DSC00042

DSC00049

DSC00077

DSC00080

DSC00103

DSC00137

DSC00153

DSC00207

SPOTKANIE WIELKANOCNE 2019

Data wpisu: Kwiecień 19, 2019

W dniu 17 kwietnia 2019 r. w 1 Wojskowym Szpital Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie Filia w Ełku odbyło się spotkanie Wielkanocne. Zebranych powitał Komendant Filii Szpitala płk mg inż. Tomasz Graf, który złożył zebranym najserdeczniejsze życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych pełnych nadziei, miłości i wiary.

DSC03177 DSC03182

Spotkanie Opłatkowe 2018

Data wpisu: Grudzień 20, 2018

Dnia 20 grudnia 2018 r. o godzinie 13.00 odbyło się spotkanie opłatkowe dla gości oraz pracowników 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – Filia w Ełku. Rozpoczęło się ono powitaniem zebranych gości oraz przemową Komendanta Szpitala płk. Tomasza Grafa. Złożył on w imieniu Zarządu Szpitala oraz Komendanta płk. Andrzeja Skiby wszystkim zebranym życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Pracownicy mieli okazję podzielić się opłatkiem oraz spróbować wigilijnych potraw w świątecznej, życzliwej atmosferze.

DSC03035

DSC03042

DSC03053

Święto Niepodległości

Data wpisu: Listopad 7, 2018

W dniu 7 listopada 2018 r. w Filii w Ełku 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego
z Polikliniką SPZOZ odbył się apel z okazji przypadającego w dniu 11 listopada Narodowego  Święta Niepodległości.

Płk Tomasz Graf – Komendant Filii Szpitala podkreślił rangę ofiary, jaką złożyli nasi przodkowie na ołtarzu niepodległości oraz to, że 100 lat niepodległości Polski zawdzięczamy służbie i pracy jej obywateli.

Z okazji  Narodowego  Święta Niepodległości Komendant Filii Szpitala płk Tomasz GRAF, wyraził wdzięczność wszystkim żołnierzom i pracownikom za ofiarną służbę
i pracę na rzecz Szpitala, pacjentów, a tym samym dla rozwoju Niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej.

Święto było również okazją do wręczenia medali resortowych nadanych
przez Ministra Obrony Narodowej.

DSC02966

DSC02968

DSC02970

Zabiegi komercyjne w pracowni fizjoterapii

Data wpisu: Wrzesień 3, 2018

Zapraszamy pacjentów z bólami kręgosłupa, zmianami zwyrodnieniowymi oraz urazami narządów ruchu na zabiegi fizjoterapeutyczne. Specjalizujemy się w pacjentach po zabiegach ortopedycznych oraz z uszkodzeniami narządów ruchu. W swojej ofercie proponujemy szeroki zakres zabiegów fizjoterapeutycznych z zakresu elektroterapii laseroterapii, hydroterapii, światłolecznictwa, kinezyterapii oraz masaży wirowych i leczniczych.
Zapraszamy na stronę Pracowni Fizjoterapii Link do strony: http://1wszk.elk.pl/?page_id=1208

1

2

3

Święto Wojska Polskiego

Data wpisu: Sierpień 14, 2018

W Filii w Ełku 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ odbyła się uroczysta zbiórka żołnierzy i pracowników z okazji przypadającego w dniu 15 sierpnia święta Wojska Polskiego, ustanowionego w rocznicę tzw. Cudu nad Wisłą.

Komendant Filii Szpitala – płk Tomasz GRAF, z tej okazji, wyraził swoje podziękowanie żołnierzom i pracownikom za codzienny trud służby i pracy oraz życzył satysfakcji z wykonywanych obowiązków, jak również wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym. Komendant Filii podkreślił w swoim wystąpieniu, że ”Wszyscy służymy Niepodległej”.

Z okazji święta Wojska Polskiego, za systematyczne uzyskiwanie wysokich wyników w wykonywaniu zadań służbowych, wzorowe wypełnianie obowiązków, realizację dodatkowych zadań często wykraczających poza zwykłe obowiązki służbowe, wysokie zaangażowanie zostały udzielone wyróżnienia przez Ministra Obrony Narodowej, Komendanta 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie oraz Komendanta Filii w Ełku 1 WSzKzP SPZOZ.

Wśród wyróżnionych był st. sierż. Arkadiusz MATWIEJCZYK, którego płk Andrzej SKIBA – Komendant 1 WSzKzP SPZOZ w Lublinie mianował do stopnia MŁODSZEGO CHORAŻEGO.

 

1534165460545      1534165400220