Obchody Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej

Data wpisu: Maj 16, 2019

W dniu 16 maja w Szpitalu odbyła się uroczystość z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej. Uroczystość ta objęta była patronatem DWSZdr Pani Dyrektor dr Aurelii Ostrowskiej.
Na uroczystość przybili zaproszeni goście: Senator RP Pani Małgorzata Kopiczko, Prezydent miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz, Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia Pani dr Aurelia Ostrowska, przedstawiciel kancelarii Posła na Sejm RP Wojciecha Kossakowskiego Pani Justyna Kosińska oraz przedstawiciele instytucji i placówek współpracujących ze Szpitalem.
Wśród życzeń składanych pielęgniarkom i położnym nie zabrakło słów uznania za trud i poświęcenie  w wykonywaniu trudnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz drugiego człowieka. Podkreślono również jak ważną funkcję pielęgniarki pełnią w strukturze Szpitala. Życzono również aby nigdy nie zabrakło im satysfakcji z wykonywanej pracy, życzliwości pacjentów oraz dobrej współpracy w zespołach terapeutycznych.

DSC00018

DSC00042

DSC00049

DSC00077

DSC00080

DSC00103

DSC00137

DSC00153

DSC00207

Spotkanie Opłatkowe 2018

Data wpisu: Grudzień 20, 2018

Dnia 20 grudnia 2018 r. o godzinie 13.00 odbyło się spotkanie opłatkowe dla gości oraz pracowników 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – Filia w Ełku. Rozpoczęło się ono powitaniem zebranych gości oraz przemową Komendanta Szpitala płk. Tomasza Grafa. Złożył on w imieniu Zarządu Szpitala oraz Komendanta płk. Andrzeja Skiby wszystkim zebranym życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Pracownicy mieli okazję podzielić się opłatkiem oraz spróbować wigilijnych potraw w świątecznej, życzliwej atmosferze.

DSC03035

DSC03042

DSC03053

Święto Niepodległości

Data wpisu: Listopad 7, 2018

W dniu 7 listopada 2018 r. w Filii w Ełku 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego
z Polikliniką SPZOZ odbył się apel z okazji przypadającego w dniu 11 listopada Narodowego  Święta Niepodległości.

Płk Tomasz Graf – Komendant Filii Szpitala podkreślił rangę ofiary, jaką złożyli nasi przodkowie na ołtarzu niepodległości oraz to, że 100 lat niepodległości Polski zawdzięczamy służbie i pracy jej obywateli.

Z okazji  Narodowego  Święta Niepodległości Komendant Filii Szpitala płk Tomasz GRAF, wyraził wdzięczność wszystkim żołnierzom i pracownikom za ofiarną służbę
i pracę na rzecz Szpitala, pacjentów, a tym samym dla rozwoju Niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej.

Święto było również okazją do wręczenia medali resortowych nadanych
przez Ministra Obrony Narodowej.

DSC02966

DSC02968

DSC02970

Zabiegi komercyjne w pracowni fizjoterapii

Data wpisu: Wrzesień 3, 2018

Zapraszamy pacjentów z bólami kręgosłupa, zmianami zwyrodnieniowymi oraz urazami narządów ruchu na zabiegi fizjoterapeutyczne. Specjalizujemy się w pacjentach po zabiegach ortopedycznych oraz z uszkodzeniami narządów ruchu. W swojej ofercie proponujemy szeroki zakres zabiegów fizjoterapeutycznych z zakresu elektroterapii laseroterapii, hydroterapii, światłolecznictwa, kinezyterapii oraz masaży wirowych i leczniczych.
Zapraszamy na stronę Pracowni Fizjoterapii Link do strony: http://1wszk.elk.pl/?page_id=1208

1

2

3

Święto Wojska Polskiego

Data wpisu: Sierpień 14, 2018

W Filii w Ełku 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ odbyła się uroczysta zbiórka żołnierzy i pracowników z okazji przypadającego w dniu 15 sierpnia święta Wojska Polskiego, ustanowionego w rocznicę tzw. Cudu nad Wisłą.

Komendant Filii Szpitala – płk Tomasz GRAF, z tej okazji, wyraził swoje podziękowanie żołnierzom i pracownikom za codzienny trud służby i pracy oraz życzył satysfakcji z wykonywanych obowiązków, jak również wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym. Komendant Filii podkreślił w swoim wystąpieniu, że ”Wszyscy służymy Niepodległej”.

Z okazji święta Wojska Polskiego, za systematyczne uzyskiwanie wysokich wyników w wykonywaniu zadań służbowych, wzorowe wypełnianie obowiązków, realizację dodatkowych zadań często wykraczających poza zwykłe obowiązki służbowe, wysokie zaangażowanie zostały udzielone wyróżnienia przez Ministra Obrony Narodowej, Komendanta 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie oraz Komendanta Filii w Ełku 1 WSzKzP SPZOZ.

Wśród wyróżnionych był st. sierż. Arkadiusz MATWIEJCZYK, którego płk Andrzej SKIBA – Komendant 1 WSzKzP SPZOZ w Lublinie mianował do stopnia MŁODSZEGO CHORAŻEGO.

 

1534165460545      1534165400220

Pożegnanie z mundurem żołnierza odchodzącego do rezerwy

Data wpisu: Lipiec 2, 2018

Płk mgr inż. Tomasz GRAF, Komendant Filii w Ełku 1 Wojskowego Szpitala z Polikliniką SPZOZ, pożegnał odchodzącego z dniem 30.06.2018 r. do rezerwy mjr lek. Dariusza KUCZYŃSKIEGO.
Po odczytaniu rozkazu o zwolnieniu żołnierza z zawodowej służby wojskowej Komendant Filii podziękował mjr lek. Dariuszowi KUCZYŃSKIEMU za zaangażowanie i poświęcenie
w wykonywaniu na wysokim poziomie obowiązków służbowych na rzecz Szpitala i pacjentów w czasie 28 lat pełnienia zawodowej służby wojskowej.
Płk Graf złożył odchodzącemu do rezerwy oficerowi życzenia zdrowia, szczęścia
i pogody ducha oraz sukcesów w życiu prywatnym i realizacji planów zawodowych.
Do życzeń dołączyli przedstawiciele żołnierzy zawodowych i pracowników Szpitala.

IMG_20180625_140010

Hisilicon Balong

Hisilicon Balong

Zastępca Komendanta Filii Szpitala ds. VIII Obwodu Profilaktyczno – Leczniczego

Data wpisu: Czerwiec 6, 2018

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, ppłk mgr farm. Michał WAWRESZUK
z dniem 6 czerwca 2018 r. objął obowiązki Zastępcy Komendanta Filii Szpitala
ds. VIII Obwodu Profilaktyczno – Leczniczego 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lublinie – filia w Ełku.

Wawreszuk

WYZNACZENIE NA STANOWISKO

Data wpisu: Styczeń 2, 2018

ZGODNIE Z DECYZJĄ MINISTRA OBRONY NARODOWEJ Z DNIEM 1 STYCZNIA 2018R.

PPŁK MGR INŻ. TOMASZ GRAF ZOSTAŁ WYZNACZONY NA STANOWISKO SŁUŻBOWE:

KOMENDANT FILII SZPITALA – KOMENDANT VIII OBWODU PROFILAKTYCZNO – LECZNICZEGO

JEDNOCZEŚNIE Z DNIEM OBJĘCIA OBOWIĄZKÓW NA STANOWISKU SŁUŻBOWYM MIANOWANO NA STOPIEŃ PUŁKOWNIKA.

 

płk Graf

Szef Logistyki 1-go Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – Filia w Ełku

Data wpisu: Grudzień 4, 2017

Z dniem 04.12.2017 r. decyzją Dyrektora Departamentu Kadr na stanowisko służbowe Szefa Logistyki 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Filia w Ełku wyznaczony został  ppłk Cezary ROZWALKA.

Jednocześnie ppłk Cezary ROZWALKA czasowo pełni obowiązki Komendanta Filii
w Ełku 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie.

_MG_9420

Zastępca Komendanta Filii Szpitala ds. Medycznych

Data wpisu: Grudzień 2, 2017

Zgodnie z rozkazem Komendanta 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lublinie, ppłk lek. Jacek PAWŁOWICZ
z dniem 1 grudnia 2017 r. wyznaczony został do czasowego pełnienia obowiązków
Zastępcy Komendanta Filii Szpitala ds. medycznych 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lublinie – filia w Ełku.

zdjęcie