Dzień Kobiet

Data wpisu: Marzec 6, 2020

W dniu dzisiejszym w 1 WSzKzP SPZOZ- Filia Ełk, obchodziliśmy Dzień Kobiet.

Na spotkanie z Komendantem Filii przybyły panie – pracownice wojska, jak również te na co dzień służące w mundurze.

Pan płk Robert TRELA podziękował Paniom za codzienny trud w wykonywaniu obowiązków służbowych oraz złożył najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności wręczając symboliczną różę.

DZIEŃ KOBIET

POŻEGNANIE Z MUNDUREM ŻOŁNIERZA ODCHODZĄCEGO DO REZERWY

Data wpisu: Styczeń 30, 2020

W czwartek 30 stycznia br. płk Robert TRELA, Komendant Filii 1WszKzP SPZOZ wraz z kadrą i pracownikami pożegnał żołnierza zawodowego, odchodzącego do rezerwy – mjr Andrzeja SOKOŁOWSKIEGO.

Po odczytaniu rozkazu o zwolnieniu żołnierza z zawodowej służby wojskowej Komendant Filii podziękował mjr Andrzejowi SOKOŁOWSKIEMU za zaangażowanie i poświęcenie w wykonywaniu obowiązków służbowych w ponad 39 letniej zawodowej służbie wojskowej.

ppor. Urszula Orłowska

D61_2248

D61_2254

D61_2277

D61_2301

D61_2308

Pobranie narządów do przeszczepu

Data wpisu: Listopad 28, 2019

28 listopada 2019r w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Ełku po raz pierwszy w historii placówki doszło do pobrania narządów do przeszczepu.

Pacjent doznał ciężkiego urazu głowy, który był przyczyną śmierci mózgowej, orzeczonej przez kilku specjalistów w dziedzinie anestezjologii i neurologii. Po trudnych rozmowach, którą przeprowadził szpitalny koordynator ds. transplantacji, rodzina nie wyraziła sprzeciwu. Do pobrania narządów przybyły 3 zespoły transplantacyjne z Gdańska, Olsztyna i Warszawy. Dzięki pobranym narządom, które podjęły pracę, uratowano życie 46 letniemu mężczyźnie, 73 letniemu mężczyźnie oraz 32 letniemu mężczyźnie. To olbrzymi sukces w sensie medycznym i etycznym. Z jednej strony zaangażowanie lekarzy, pielęgniarek i diagnostów medycznych a z drugiej strony cudowna, altruistyczna postawa rodziny, która w obliczu tragedii podjęła świadomą decyzję darowania życia innym cierpiącym ludziom. Chorzy, którym przeszczepiono narządy wracają do zdrowia.

D61_2079 596645164

Uroczyste Otwarcie Oddziału Neurochirurgii

Data wpisu: Listopad 6, 2019

Dnia 06 listopada 2019r. w kompleksie 1 WSZKzP SP ZOZ w Ełku miała miejsce uroczość  z okazji Otwarcia Oddziału Neurochirurgii.

Obchody rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Katedrze Św. Wojciecha, następnie Komendant Filii 1 WSzKzP płk mgr inż. Mariusz PASIEKA złożył meldunek Dyrektorowi Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia – Pani dr Aurelii Ostrowskiej.

Uroczystego powitania zaproszonych gości dokonał Komendant 1WSzKzP w Lublinie-  płk mgr Andrzej SKIBA.

Po poświęceniu oddziału przez ks. dr Marcina MACZANA oraz ks. FIEDZIUKIEWICZA nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez Senator RP- Panią Małgorzatę KOPICZKO, Posła na Sejm RP- Pana Wojciecha KOSSAKOWSKIEGO, prof. dr hab. n. med. Mirosława ZĄBKA oraz Zastępcę Dyrektora Ds. Medycznych Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Olsztynie – Pana  Walentego SELIGĘ.

Po uroczystym otwarciu oddziału neurochirurgicznego miała miejsce Konferencja  Neurochirurgiczna, którą zainaugurował swoim wykładem prof. dr hab. n. med. Mirosław ZĄBEK. O genezie, roli i zadaniach oraz funkcjonowaniu nowopowstałego oddziału prelekcje wygłosił koordynator oddziału neurochirurgicznego lek. Szymon KACZOR.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie,  Koordynatorowi Oddziału Neurochirurgicznego lek. Szymonowi KACZOROWI wraz z personelem medycznym życzymy wielu sukcesów.

ppor. Urszula Orłowska

 

20191106_102842

D61_1842

D61_1855

 

Radio 5

https://radio5.com.pl/to-najnowoczesniejszy-oddzial-w-regionie/ 

 

Polskie Radio Olsztyn

https://ro.com.pl/w-szpitalu-wojskowym-w-elku-otwarto-nowy-oddzial-neurochirurgii/01478195

 

TVP 3 Olsztyn

https://olsztyn.tvp.pl/1787280/informacje

 

KOMENDANT FILII

Data wpisu: Październik 7, 2019

W dniu 07.10.2019 r. obowiązki Komendanta Filii Szpitala w Ełku 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie objął płk mgr inż. Mariusz PASIEKA.

Pasieka płk Mariusz

INFORMACJA

Data wpisu: Wrzesień 12, 2019

informacjaelk

Zajęcia ze szkolenia strzeleckiego

Data wpisu: Wrzesień 10, 2019

1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – filia w Ełku oprócz realizacji zadań związanych z świadczeniem usług zdrowotnych wykonuje także zadania związane z obronnością.

Żołnierze pełniący służbę w Szpitalu systematycznie doskonalą swoje umiejętności realizując zadania ze szkolenia ogólno wojskowego i specjalistycznego.

W dniu 10 września 2019 r. na strzelnicy Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Bemowie Piskim przeprowadzone zostały zajęcia ze szkolenia strzeleckiego. Uzyskane wyniki świadczą o wysokiej formie i umiejętnościach żołnierzy zawodowych Szpitala.

image000000

Święto Wojska Polskiego

Data wpisu: Sierpień 14, 2019

W dniu 14.08.2019 r. w Filii w Ełku 1. Wojskowego Szpitala Wojskowego z Polikliniką SPZOZ przeprowadzono uroczysty apel z okazji przypadającego w dnu 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego, który przypada w rocznicę tzw. Cudu nad Wisłą z roku 1920, kiedy to wojsko polskie odparło agresję wojsk rosyjskich i uchroniło Europę od nawały bolszewizmu.

Komendant Filii Szpital płk Tomasz Graf podziękował za sumienną służbę i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych. Całej kadrze i personelowi cywilnemu szpitala życzył również dalszych sukcesów w służbie i pracy oraz w życiu osobistym. Z tej okazji dwóch żołnierzy zawodowych wyróżniono awansami na wyższe stopnie wojskowe, a pozostałych żołnierzy oraz pracowników wyróżniono listami gratulacyjnymi oraz urlopami nagrodowymi.

Tego dnia pożegnano również płk Tomasza GRAF, dotychczasowego Komendanta Filii w Ełku 1. Wojskowego Szpitala Wojskowego z Polikliniką SPZOZ, który dowodził filią szpitala w Ełku od lutego 2018 roku.

Płk Tomasz GRAF decyzją Ministra Obrony narodowej został skierowany do pełnienia dalszej zawodowej służby wojskowej w innej jednostce wojskowej. Do pełnienia obowiązków Komendanta Filii w Ełku 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ wyznaczony został ppłk Michał WAWRESZUK.

D61_1453 D61_1459 D61_1532

Obchody Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej

Data wpisu: Maj 16, 2019

W dniu 16 maja w Szpitalu odbyła się uroczystość z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej. Uroczystość ta objęta była patronatem DWSZdr Pani Dyrektor dr Aurelii Ostrowskiej.
Na uroczystość przybili zaproszeni goście: Senator RP Pani Małgorzata Kopiczko, Prezydent miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz, Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia Pani dr Aurelia Ostrowska, przedstawiciel kancelarii Posła na Sejm RP Wojciecha Kossakowskiego Pani Justyna Kosińska oraz przedstawiciele instytucji i placówek współpracujących ze Szpitalem.
Wśród życzeń składanych pielęgniarkom i położnym nie zabrakło słów uznania za trud i poświęcenie  w wykonywaniu trudnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz drugiego człowieka. Podkreślono również jak ważną funkcję pielęgniarki pełnią w strukturze Szpitala. Życzono również aby nigdy nie zabrakło im satysfakcji z wykonywanej pracy, życzliwości pacjentów oraz dobrej współpracy w zespołach terapeutycznych.

DSC00018

DSC00042

DSC00049

DSC00077

DSC00080

DSC00103

DSC00137

DSC00153

DSC00207

SPOTKANIE WIELKANOCNE 2019

Data wpisu: Kwiecień 19, 2019

W dniu 17 kwietnia 2019 r. w 1 Wojskowym Szpital Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie Filia w Ełku odbyło się spotkanie Wielkanocne. Zebranych powitał Komendant Filii Szpitala płk mg inż. Tomasz Graf, który złożył zebranym najserdeczniejsze życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych pełnych nadziei, miłości i wiary.

DSC03177 DSC03182